INIMÕIGUSTEST EESTIS

EL sõlmis Egiptusega kokkuleppe rände piiramiseks

Euroopa Liit sõlmis kokkuleppe Egiptusega, mille käigus saab Kairo 7,4 miljardit eurot abi vastutasuks Euroopasse suunduvate rändevoogude piiramise eest. Lepingut peetakse vastuoluliseks Egiptuses aset leidvate inimõiguste rikkumiste tõttu.

EL kiitis heaks kestliku juhtimise direktiivi

Euroopa Liidu alaliste esindajate komitee (COREPER) kiitis reedel heaks kestlikkusalase hoolsuskohustuse direktiivi (CSDDD) pärast seda, kui Itaalia valitsus nõustus direktiivi viimasel hetkel toetama. Direktiivi eesmärgiks on vähendada ettevõte…

Õigusteadlane: iga AK märkega kohtuistungi kinniseks kuulutamine oleks seadusevastane

Iga asutusesiseseks kasutamiseks märkega informatsiooni kaitseks kohtuistungi kinniseks kuulutamine, mis ei ole vajalik õigusemõistmise huvide kaitseks, oleks selgelt põhiseadusevastane ja ka Euroopa Inimõiguste konventsiooni rikkumine, leiab T…

Iraani islamirežiim võtab katmata peaga naistelt autod ära

Iraani võimud jälgivad naisi igal pool ja väga rangelt, et tagada rätikohustuse täitmine isegi autos, ning karistavad rikkujat auto konfiskeerimisega, ütles kolmapäeval inimõigusorganisatsioon Amnesty International.

Iraan hukkas eelmisel aastal vähemalt 834 inimest

Inimõiguste organisatsioonid teatasid teisipäeval, et Iraan hukkas eelmisel aastal vähemalt 834 inimest.

Euroopa Inimõiguste Kohtu hinnangul peab riigikohus Aivar Soobi asja arutusele võtma

Euroopa Inimõiguste Kohus (EIK) leidis eelmisel nädalal tehtud otsuses, et riigikohus peab võtma arutusele Tartu valla kunagise vallavanema Aivar Soobi kaebuse, milles ta vaidlustas enda süüdimõistmise. Riigikohus oli küsinud Euroopa inimõigu…

Tsahkna Genfis: peame jätkama väsimatut tööd küüditatud Ukraina laste kojunaasmise nimel

Välisminister Margus Tsahkna viibis täna, 27. veebruaril Genfis, kus ta alustas Eesti ÜRO Inimõiguste Nõukogu liikmeks saamise kampaaniat ja arutas kahepoolsetel kohtumistel võimalusi tihedamaks koostööks inimõiguste olukorra parandamisel ni…

Eesti taotleb uut liikmesust ÜRO Inimõiguste Nõukogus

Eesti kandideerib ÜRO Inimõiguste Nõukogu liikmeks, olles olnud sama organi liige esimest korda kümme aastat tagasi. Kampaania avalöögi teeb teisipäeval Genfis välisminister Margus Tsahkna.

Statement by Foreign Minister Tsahkna at High Level Segment of the 55th Session of the UN Human Rights Council Geneva, 27 February 2024

Statement by H.E. Mr. Margus Tsahkna, Minister of Foreign Affairs of Estonia High Level Segment of the 55th Session of the UN Human Rights Council Geneva.

VENE OPOSITSIOONI ERIPÄRAD | Oleg Samorodni: kui sa nii kardad, joo köögis viina ja nuta taga vabadust. Sinu hädaldamine võib äratada ainult kaastunnet

Hiljuti toimus traditsiooniline suur aastakonverents, mille korraldas inimõiguste Instituut. Väga vajalik, oluline ja huvitav üritus, kuid üks arutelupaneel sellel konverentsil tekitas segadust. Ja mitte ainult minu jaoks - üks konverentsil osal…

Läti konstitutsioonikohtu hinnangul vastab keelenõue põhiseadusele

Lätis elavaile Venemaa kodanikele kehtestatud nõue osata algtasemel riigikeelt, et saada Euroopa elamisluba vastab Läti põhiseadusele. Konstitutsioonikohtu hinnangul on keelenõue eesmärgipärane ega pole ülepaisutatud. Kaebajate esindaja sõnu…

Vene inimõiguslane Orlov lubab vanglaähvarduse kiuste võitlust jätkata

Venemaa laiali saadetud inimõigusorganisatsiooni Memorial kaasesimees Oleg Orlov ütles, et jätkab võitlust, kritiseerides vanglaähvardusele vaatamata Venemaa tegevust Ukrainas. Reedel algab uus kohtuprotsess Orlovi üle.

Katzarova: sõja algusest on Venemaal inimõiguste olukord kiiresti halvenenud

Venemaal on inimõiguste olukord viimased 20 aastat allakäigul olnud, kuid alates täiemahulisest sissetungist Ukrainasse on see veel kiiremini halvenenud, ütles ÜRO eriraportöör Venemaa inimõiguste küsimuses Mariana Katzarova ERR-ile.

ÜRO inimõiguste raportöör: Venemaal on praegu sünge ja lootusetu aeg

Venemaal on praegu repressioonid keerulisemad kui nõukogude ajal ning riigis on sünge ja pisut lootusetu aeg, ütles ÜRO eriraportöör Venemaa inimõiguste küsimuses Mariana Katzarova "Välisilmas".

EL SALVADOR: riik, mille elanikkonnast 1% on kahe aasta jooksul vangi pandud

Viimase kahe aasta jooksul on El Salvadori rahvastikust tervelt üks protsent pandud trellide taha. On neid, kes rõõmustavad, et ehk on ohtlikud ajad riigis möödas, ent palju on neidki, kelle meelest rikutakse massiliselt inimõigusi, kui kahtlus…

Saksa keemiahiid väljub Xinjiangi ühisettevõtetest

Saksamaa keemiafirma BASF teatas, et lahkub kahest Hiina Xinjiangi piirkonna ühisfirmast, kuna keemiahiiglase äripartnerit süüdistatakse uiguuri vähemuse inimõiguste rikkumises.

Alar Karis: me ei soovi raudset eesriiet, aga oma vabadust tuleb kaitsta

Teeme pidevalt tööd selle nimel, et maailmas oleks rohkem demokraatiat ja mõistmist, et inimõigused on universaalsed. Ja ma luban, oleme jätkuvalt pinnuks silmas neile, kes soovivad lämmatada avatud debatti inimõiguste austamise vajadusest, ü…

Arstid: Saakašvili tervis paraneb

Gruusia inimõigusvoliniku juurde kuuluva arstide konsiiliumi hinnangul on Thbilisi Vivamedi erakliinikus vanglakaristust kandva endise presidendi Mihheil Saakašvili tervis hakanud paranema.

EL-i nõukogu pikendas sanktsioone Venemaale

Euroopa Liidu Nõukogu teatas esmaspäeval Ukraina sõja eest Venemaale kehtestatud sanktsioonide järjekordsest kuuekuulisest pikendamisest ning rakendas inimõiguste rikkumiste eest karistusmeetmeid organisatsiooni Turvaline Interneti Liiga, kahe V…

„ARMASTAN TEID KÕIKI“: USA hukkas esimest korda vangi lämmastikuga

Kenneth Smith ootas oma surma juba 1996. aastast. Kolmapäeva õhtul kinnitas ta, et üritab veel kord siitilmast lahkumist edasi lükata. Tema ja tema advokaadi sõnul plaanis Alabama osariik Smithi hukata viisil, mis rikub tema inimõigusi.