INIMÕIGUSTEST EESTIS

Amnesty: Aasia mängude turvaoperatsioon on nõudnud 31 inimelu

Indoneesia politsei on Aasia mängude eel käivitatud operatsioonis pisikuritegeuvuse likvideerimiseks maha lasknud vähemalt 31 inimest, ütles inimõigusorganisatsioon Amnesty International reedel.

Tapjad nöökisid riiki. Reinsalu pakub lahendust

Euroopa Inimõiguste Kohus sunnib Eestit osa vangidele valimisõigust andma. Ministeerium soostub valimiskastide juurde laskma 59 süüdi mõistetud kinnipeetavat.

Facekook võitleb vaenukõne vastu üha aktiivsemalt

Facebook ja teised sotsiaalmeediaplatvormid on asunud Euroopa Komisjoni juhiseid täites üha aktiivsemalt vaenukõne vastu võitlema. Löögi alla on sattunud ka Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juht Varro Vooglaid, kellele kehtib alat…

Facebook võitleb vaenukõne vastu üha aktiivsemalt

Facebook ja teised sotsiaalmeediaplatvormid on asunud Euroopa Komisjoni juhiseid täites üha aktiivsemalt vaenukõne vastu võitlema. Löögi alla on sattunud ka Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks juht Varro Vooglaid, kellele kehtib alat…

Saudi Araabia alustas Kanadaga inimõiguskriitika pärast diplomaatilist sõda

Saudi Araabia ja Kanada vahel on puhkenud diplomaatiline kriis: Saudi Araabia saatis riigist välja Kanada suursaadiku, kutsus tagasi enda suursaadiku ning külmutas kaubandussuhted kahe riigi vahel, kuna Kanada kritiseeris inimõiguste rikkumisi Sau…

Saudi Araabia saatis välja Kanada suursaadiku ja külmutas kaubandussidemed

Saudi Araabia saatis välja Kanada suursaadiku ja külmutas uued kaubanduslepingud Kanada kriitika tõttu inimõiguste rikkumise kohta Saudi Araabias.

ISIS võttis Süürias taas naisi ja lapsi vangi

Vabaühenduse Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus ning kohaliku meedia teatel võttis äärmusrühmitus ISIS Süüria edelaosas pantvangi umbes 30 naist ja last.

Euroopa Inimõiguste Kohus tegi Venemaa suhtes negatiivsed otsused

Euroopa Inimõiguste Kohus tegi otsused, mille kohaselt on Venemaa võimud rikkunud kahe juhtumi puhul Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni.

Nicaragua julgeolekuoperatsioonis sai surma kümme inimest

Nicaragua julgeolekuoperatsioonis sai pühapäeval surma kümme ja vigastada 20 inimest, teatasid inimõiguslased.

Toomas Alatalu | Venemaa kardab Eesti politolooge

Pikk ja pingeline periood rahvusvahelistes suhetes tõi kaasa ka Eesti osalemise vastastikustes riiki mittelubatud isikute nimekirjade esitamises, mis on reeglina olnud suurriikide privileeg. Kui Eesti esitas koos teiste riikidega nn Magnitski nimeki…

AUSTRIA LIIDUKANTSLER: Türgil ei ole Euroopa Liidus kohta

Türgis Istanbulis keelustasid võimud juba neljandat aastat järjest geiparaadi. Keelust hoolimata kogunes Istiklali tänavale tuhatkond inimest. Politsei reageeris suurte jõududega ning kasutas meeleavalduse mahasurumisel pisargaasi ja plastkuule.

AEF minutid 27. juunil

Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam räägib AEFi seotusest ja tegemistest koos erinevate Euroopa fonde ühendavate võrgustikega. Enne suvepuhkust tuletame meelde ka kuupäevad, mil AEF taas avalikke üritusi korraldab. 

Vene võimud pidasid taas kinni inimõiguslasest ajaloolase Juri Dmitrijevi

Venemaa võimud pidasid uuesti kinni Vene gulagiuurija Juri Dmitrijevi, kelle kohus mõistis aprillis õigeks lapspornograafia kaasuses, aga siis juunis otsuse tagasi pööras, ütles tema advokaat neljapäeval.

Näitleja Terry Crews kirjeldas USA senatile antud tunnistuses oma väidetavat ahistamist

Näitleja Terry Crews kirjeldas teisipäeval seksuaalvägivalla ohvite inimõiguste deklaratsiooni toetuseks USA senati õiguskomisjoni ees antud tunnistuses, kuidas Hollywoodi agent teda väidetavalt ahistas.

Kari Käsper: mitte kõik ei saa Eestis oma inimõigusi võrdselt nautida

„Inimõigused, millele rohkem tähelepanu pöörata, on just sotsiaalse iseloomuga õigused,“ sõnab Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper.

ÜRO: Trumpi määrus põgenikeperede eraldamise lõpetamisest pole piisav

ÜRO inimõigusameti hinnangul pole USA presidendi Donald Trumpi määrus lõpetada põgenike laste eraldamine nende vanematest piisav.

Euroopa Inimõiguste Kohus lükkas Breiviki kaebuse tagasi

Euroopa Inimõiguste Kohus (ECHR) lükkas tagasi Norra kodanikust massimõrvari Anders Behring Breiviki kaebuse, mis puudutas süüdimõistetu rahulolematust oma kinnipidamistingimustega.

Eesti Pagulasabi: Väljaspool ühendust asuvad põgenikekeskused jätavad õhku küsimused inimõiguste kaitsest

Euroopa Liit kaalub blokis asüüli tahtvate migrantide menetlemiseks maaleminekuplatvormide loomist. Uku Toom küsis, kuidas suhtub sellesse projekti Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson, kes alustas tõdemusest, et idee pole uus, sellest rääkis…

Mikser: USA lahkumine on ÜRO inimõiguste nõukogu jaoks suur kaotus

Välisminister Sven Mikser peab Ameerika Ühendriikide lahkumist ÜRO inimõiguste nõukogust suureks kaotuseks. Samas usub Mikser, et USA jätkab inimõiguste eest seismist.

AEF minutid 20. juunil 2018

Lennart Meri Konverentsi eestvedaja Riina Kaljurand (ICDS) teeb kokkuvõtte viimasest, 12. korda toimunud konverentsist.