INIMÕIGUSTEST EESTIS

Ilves, Laar, Hansen, Kross, Kaalep jt: hea tahte kiri dalai-laama sünnipäevaks

Riigikogu Tiibeti toetusrühma, inimõiguste instituudi ja budismi instituudi esindajad, samuti kahekordne endine peaminister Mart Laar ning Eesti eelmine riigipea Toomas Hendrik Ilves kirjutasid dalai-laama sünnipäeva puhul alla avalikule kirjale,…

Vahemerelt põgenikke päästval laeval läks rahutuks, meeskond kardab oma turvalisuse pärast

Inimõigusteorganisatsioon SOS Mediterranee kuulutas reedel Vahemerest migrante päästval laeval välja hädaolukorra. Alus 180 migrandiga pardal ootab juba enam kui nädal aega maabumisluba Sitsiilia rannikul lähistel. Luba on taotletud nii Maltal…

Eesti ja veel 27 riiki kritiseerisid ÜRO-s inimõiguste olukorda Hiinas

ÜRO Inimõiguste Nõukogu 44. istungjärgu raames Genfis tegi Eesti koos 27 riigiga ühisavalduse, milles väljendati muret Hiina viimaste sammude üle seoses Hongkongiga, teatas välisministeerium.

Kelly Grossthal Aivar Mäe juhtumi valguses: miks süüdistatakse ohvrit?

Aivar Mäe juhtum on tavapäraste ahistamisskandaalide valguses mõnevõrra erandlik: paljud kaitsevad süüdistuste alla sattunud teatrijuhti ning ütlevad, et tegemist on kõigest joviaalse liidriga, kes kellelegi halba ei soovi. Küll aga tihtipea…

Avalik kiri: pandeemia ohustab demokraatiat

Üle 500 poliitilise ja kodanikuühiskonna liidri, nobelisti ja inimõigusrühmituse hoiatas neljapäeval, et mõned valitsused kasutavad koroonaviiruse pandeemiat oma võimu tugevdamiseks ning demokraatia ja kodanikuvabaduste õõnestamiseks.

Tumedanahalised sportlased nõuavad õigust hümni ajal põlvitada. Ka olümpial

Sportlaste sõnum: keeld avaldada olümpiamängudel meelt on inimõiguste rikkumine.

Heli Reimann: parema tuleviku võimalikkusest

Mis toimus maailmas 1960. aastate lõpul? See oli üks kriisiperioodidest, mil muutuste kirg nakatas kõiki eluvaldkondi alates valitsemisest, inimõigustest. Pole keeruline märgata paralleeli kaasajaga, arutleb Heli Reimann.

Elisa: kiire nett ja toimiv tugi on nüüdseks hügieenifaktor

Eestis oleme harjunud ütlusega, et internet ning selle kättesaadavus kõigile ja kõikjal on võrdsustav muude inimõigustega, mis on igaühele kaasasündinud ja võõrandamatud.

Igor Gräzin | Dostojevski ja Lihula tragöödia

Mõni päev pärast Lihula tragöödiat läksid arutelud relvaseaduse üle valesti. Konservatiivid ja parempoolsed, kes pidanuks seisma inimõiguste kaitsel, hakkasid rääkima relva- ja inimõiguste piiramisest, ja vastupidi – sotsialistid, kes ed…

Poola kohtunikud kaebavad ülemkohtu sõltuvuse pärast

Poola barrister ja kaks kohtunikku esitasid Poola riigi vastu kaebuse, väites, et ülemkohus ei ole sõltumatu, teatas Euroopa inimõiguste kohus (ECHR) esmaspäeval.

President: ohtu inimõigustele ja vabadustele tuleb osata tunda igal ajal

President Kersti Kaljulaid ütles juuniküüditamise aastapäeval, et vabaduse eest tuleb iga päev seista

ÜRO eksperdid: Põhja-Koreast tuleb teateid ulatuslikust toidunappusest

ÜRO inimõiguste ekspert väljendas teisipäeval muret Põhja-Koreas „laialdaselt levinud toidunappuse ja alatoitumuse“ pärast, mida on raskendanud ligi viis kuud kestnud piiri sulgemine Hiinaga ja ranged karantiinimeetmed COVID-19 vastu.

USA süüdistab Hiinat Floydi surma kasutamises propaganda eesmärkidel

Washington süüdistas laupäeval Hiinat, et see kasutab USA-s George Floydi surmast alguse saanud meeleavaldusi propaganda eesmärkidel, õigustamaks põhiliste inimõiguste keelamist omaenda kodanikele.

KADÕROV ÕPETAB TRUMPI: „Lõpeta veresaun!“

Tšetšeenia juht Ramzan Kadõrov tegi ootamatu pöördumise Ameerika Ühendriikide kolleegi Donald Trumpi poole, milles kritiseerib teda inimõiguste rikkumises riiki tabanud rahutuste käsitlemisel.

Õigusteadlased: kas halduskaristused on suund hõlpsama karistamise poole?

Eestil on kohustus Euroopa Liidu (EL) õiguses sätestatud halduskaristused üle võtta, kuid EL ei dikteeri halduskaristuste ülevõtmisel menetluslikku raamistikku ning Eestil on õigus säilitada oma senine menetluskord. Tartu Ülikooli teadlased…

Julia Laffranque | Koroonajuhtumitest Euroopa riikide kohtutes

Riigikohtunik ja endine Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque annab Õhtulehe lugejatele ülevaate, milliseid koroona tõttu kehtestatud piiranguid on erinevates Euroopa riikides kohtutesse kaevatud.

ÜRO: USA protestid viitavad pikaajalisele rassilisele ebavõrdsusele

George Floydi surma tõttu puhkenud protestid USA-s rõhutavad teise nahavärviga inimeste vastu suunatud politseivägivalda ning ajaloolist ebavõrdsuset ligipääsul tervishoiule, haridusele ja töökohtadele riigis, tõdes ÜRO inimõigusjuht Mich…

83% eestlasist väidab, et eriolukorra piirangud ei rikkunud nende inimõigusi

83% Eesti elanikest väidab, et eriolukorra piirangud ei rikkunud kellegi inimõigusi, selgus värskest arvamusküsitlusest.

Eelmisel aastal suunas Politsei-ja Piirivalveamet sundtäitmisele 208 lahkumisettekirjutust

Euroopa Inimõiguste Kohus leidis, et riigil oli õigus saata välja Eestis sündinud ja siin elamisluba omava, kuid Vene kodakondsusega narkokurjategija.

Euroopa Inimõiguste Kohus tegi Eesti kasuks olulise otsuse

Euroopa Inimõiguste Kohus tegi Eesti riigi kasuks olulise otsuse, kui tunnistas vastuvõetamatuks Eestis sündinud ja siin pere omava Venemaa kodanikust narkokurjategija kaebuse tema elamisloa tühistamise ja Eestist väljasaatmise kohta.