INIMÕIGUSTEST EESTIS

"Kinoteatri MM katarsis" arutles, kas järgmine MM toimub Saudi-Araabias või Põhja-Koreas

Laupäevases "Kinoteatri MM katarsis" saates võttis Henrik Kalmet oma rubriigis teemaks inimõigused ja rassismi ning arutles, kus järgmine MM toimuda võiks.

Saudi Araabia võimud hukkasid 12 narkokuritegudes süüdi mõistetud inimest

Inimõiguste organisatsiooni Reprieve teatel hukkasid Saudi Araabia võimud 10 päeva jooksul 12 inimest. Surma mõistetud inimesed olid süüdi narkokuritegudes.

Eesti mõistis koos teistega hukka inimõiguste rikkumised Xinjiangis

Eesti ja veel 49 riiki kritiseerisid ühisavalduses inimõiguste olukorda Xinjiangi provintsis Hiinas. Ühisavalduses olid osalised nii lääneriigid, Türgi, Iisrael kui ka Aafrikast Eswatini, Lõuna-Ameerikast Belize ja Aafrikast Somaalia.

Hollandist leiti ebaseaduslikud Hiina politseijaoskonnad

Hollandi välisministeerium lubas ebaseaduslikke Hiina asutusi Hollandi pinnal uurida. Ühe Hispaania inimõigusorganisatsiooni hinnangul on Hiina rajanud "politseijaoskondi" viiele kontinendile, kuid põhiliselt Euroopas.

Holland leidis riigist ebaseaduslikud Hiina politseijaoskonnad

Holland leidis riigist ebaseaduslikud Hiina politseijaoskonnad. Hispaania inimõigusorganisatsiooni hinnangul on Hiina rajanud "politseijaoskondi" viiele kontinendile, kuid põhiliselt Euroopas.

Välisministeerium kutsub Valgevene poliitvangidele kirju kirjutama

Välisministeerium kutsub Valgevene poliitvangidele kirju kirjutama Kaks aastat tagasi, pärast Valgevene presidendivalimisi, ägenesid Valgevenes inimõiguste rikkumised. Praeguseks on Lukašenka režiimil üle 1300 poliitvangi…

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb ELi välisasjade nõukogul Luksemburgis

Välisminister Urmas Reinsalu osaleb ELi välisasjade nõukogul Luksemburgis Välisminister Urmas Reinsalu viibib 17. oktoobril Luksemburgis Euroopa Liidu välisasjade nõukogul, kus keskendutakse Venemaa agressioonile Ukraina v…

Põleng Iraani kurikuulsas Evini vanglas kustutati

Pealtnägija sõnul liitusid USA-s inimõiguste rikkumiste tõttu musta nimekirja kantud vangla kustutustöödel tuletõrjujatega ka eriüksused. Praeguseks on Iraani ametnike sõnul olukord rahulik.

Läti kritiseeris Amnesty raportit

Inimõigusorganisatsiooni Amnesty International avaldas vastuolulise raporti, milles väidab, et Läti on pagulasi ja migrante oma piiril väärkohelnud. Läti välisminister kritiseeris raportit ja ütles, et organisatsioon on kaotanud igasuguse usa…

Amnesty raporti kohaselt on Läti pagulasi ning migrante piiril väärkohelnud

Inimõigusorganisatsiooni Amnesty International avaldas Läti kohta raporti, kus tuuakse välja pagulaste ning sõjapõgenike väärkohtlemine Läti-Valgevene piiril.

Kell 20 "UV faktor": Ukraina põgenikud ja Eesti piirid

ETV saade "UV faktor" küsib sel nädalal, kuidas on Eesti Ukraina sõjapõgenikega hakkama saanud ja mis ootab meid lähikuudel ees? Saates arutlevad Saates arutlevad MTÜ Käsikäes Ukrainlastele eestvedaja Elina Pähklimägi, Postimehe arvamustoim…

Inimõiguste kohus leidis kohtuasjas Angerjärv ja Greinoman vs. Eesti, et kaebajatel ei olnud konventsioonist tulenevalt õigusi, mida oleks saanud rikkuda nende menetlusest kõrvaldamisega või asjaoluga, et selle peale ei saanud kohtule kaebust esitada

Inimõiguste kohus leidis kohtuasjas Angerjärv ja Greinoman vs. Eesti, et kaebajatel ei olnud konventsioonist tulenevalt õigusi, mida oleks saanud rikkuda nende menetlusest kõrvaldamisega või asjaoluga, et selle peale ei saanud kohtule kaebust es…

Iraani meeleavaldustel on hukkunud ligikaudu 185 inimest

Inimõigusorganisatsioonide hinnangul on Iraani meeleavaldustes hukkunud vähemalt 185 inimest.

ÜRO inimõigusnõukogu määras eriraportööri Venemaa olukorda uurima

ÜRO Inimõiguste Nõukogu hääletas reedel Genfis Venemaa inimõiguste olukorda uurima hakkava eriraportööri ametisse määramise poolt. Tegemist on esimese korraga, kui selline otsus tehakse ÜRO Julgeolekunõukogu alalise liikme suhtes.

Välisminister Urmas Reinsalu kommentaar ÜRO Inimõiguste Nõukogus vastu võetud resolutsioonile inimõiguste olukorrast Venemaal

Välisminister Urmas Reinsalu kommentaar ÜRO Inimõiguste Nõukogus vastu võetud resolutsioonile inimõiguste olukorrast Venemaal „Täna ülekaaluka häälteenamusega vastu võetud resolutsioon on rahvusvahelise kogukonna se…

Tänavuse Nobeli rahupreemia pälvisid Valgevene, Venemaa ja Ukraina inimõiguslased

Nobeli rahupreemia said Vene ja Ukraina inimõiguslased ning Bialatski

Tänavuse Nobeli rahupreemia said Valgevene inimõiguste kaitsja Ales Bialatski ja Vene inimõigusorganisatsioon Memorial ning Ukraina inimõigusorganisatsioon Kodanikuvabaduste Keskus (Center for Civil Liberties).

ÜRO inimõiguste nõukogu blokeeris arutelu Xinjiangi olukorra üle

ÜRO inimõiguste nõukogu blokeeris neljapäeval arutelu hiljutise ÜRO raporti üle, milles leiti, et uiguuride tagakiusamine Hiinas võib olla inimsusevastane kuritegu.

ETV2 inimõiguste kuu avab auhinnatud animadokk "Põgene!"

ETV2 pakub inimõiguste kuu raames oktoobri teisipäevadel vaatamiseks nelja silmapaistvat dokumentaalfilmi. Teemakuu avab Euroopa eelmise aasta parimaks dokumentaalfilmiks ja täispikaks animatsiooniks valitud "Põgene!".

Hiina maine on Xi Jinpingi võimuperioodil tugevalt langenud

Hiina mainele mõjusid negatiivselt koroonapandeemia, teated inimõiguste rikkumistest, Hiina suurenev sõjaline suutlikkus ning riigi majanduspoliitilised otsused, selgus Pew Research Center analüüsist.