INIMÕIGUSTEST EESTIS

PINGELINE KOHTUMINE: Putin õigustas Navalnõi vangistamist, Biden rääkis Putinile inimõigustest

Kolmapäeval leidis Šveitsis aset USA ja Venemaa riigipea kohtumine. Suhted on pehmelt öeldes pingelised. Ameerika pole rahul venelaste tegevusega Ida-Ukrainas, samuti hoiatas Joe Biden, et kui Aleksei Navalnõi peaks surema, kahjustab see suhteid…

Ministeeriumid olid ABIS-e eelnõu kooskõlastamisel kriitilised

Ministeeriumid tegid biomeetriliste isikuandmete koondamise eelnõule ehk ABIS-ele kooskõlastamisel terve rea märkusi, viidates nii vastuolule inimõigustega kui riskidele kaitseväelaste lisamisel andmebaasi.

Amnesty: Hiina on tekitanud Xinjiangis düstoopilise põrgu

Inimõigusteorganisatsioon Amnesty International teatas, et Hiina paneb Xinjiangis uiguuride ja teiste moslemivähemuste vastu toime inimsusevastaseid kuritegusid.

Suursaadik Soomes: peale pühapäevaseid valimisi võib Soome valitsuse otsustusjulgus tõusta

Eesti suursaadik Soomes ütleb, et Soome jätkuvad piirangud töörändele on juba humanitaar- ja inimõiguste küsimus. Siiski lootusetu olukord pole, sest peale valimisi võib valitsus olla otsustes julgem.

Eesti inimeste toetus LGBT-õigustele on hüppeliselt kasvanud

Eesti elanike hoiakud on muutunud LGBTQ+ õiguste suhtes oluliselt positiivsemateks. Aina enam inimesi, nii eesti- kui muukeelse elanikonna seas, toetab LGBT-inimesi, näitab Eesti Inimõiguste Keskuse läbi viidud avaliku arvamuse uuring. 64% Eesti…

Uuring: Eesti inimeste toetus lesbide ja geide õigustele on kasvanud

Eesti elanike hoiakud on muutunud oluliselt positiivsemaks ja aina enam inimesi toetab LGBT-õigusi, näitab Eesti Inimõiguste Keskuse tellitud Turu-uuringute AS-i avaliku arvamuse uuring.

GRAAFIKUD | Värske uuring LGBT teemal: eestimaalased peavad ühiskonda sallimatumaks, kui see reaalselt on

Eesti Inimõiguste Keskuse tellimusel viis Turu-Uuringute AS läbi avaliku arvamuse uuringu, kust nähtub, et üle poole küsitletutest peab homoseksuaalsust vastuvõetavaks. Ilmneb ka üks omapärane vastuolu.

Evija Djatkoviča: Valgevene kriis Balti ja Põhjala naabrite silme läbi

Kui väiksed Balti riigid ületasid Valgevene 2020. aasta valimistele järgnenud kriisile tähelepanu tõmmates rahvusvahelisel areenil oma kaaluklassi, siis Põhjala kui põline inimõiguste ja vabaduste kaitsjate kants jäi tagasihoidlikuks. Õppet…

Ülle Madise: inimlikkuse kvaliteet

Avalikkuse hetkeemotsioon võib nüüdisaja demokraatias määrata kõikide õigusi ja vabadusi puudutavad otsused kaalumata ja kohe. Just siis tuleb meenutada inimõiguste jagamatuse, võõrandamatuse, universaalsuse ja võrdse kehtivuse praktilist…

Inimõiguslased: Protasevitšit hoitakse Valgevene KGB eeluurimisvanglas

Valgevenes kaaperdatud Ryanairi lennukilt kinni peetud opositsiooniline ajakirjanik Roman Protasevitš viibib Minskis KGB eeluurimisvanglas, teatas pühapäeval inimõigustekeskus Vesna.

Aivar Kulli ajalootund. Mässuline akadeemik: Andrei Sahharov 100

Tänavu mais tähistatakse Venemaal ja kogu maailmas saja aasta möödumist vene vesinikupommi isa, dissidendi, inimõiguste eest võitleja ja Nobeli rahupreemia laureaadi Andrei Sahharovi (21.05.1921-14.12.1989) sünnist.

Eesti-Valgevene parlamendirühm mõistab Ryanairi lennuki kaaperdamise hukka

Riigikogu Eesti-Valgevene parlamendirühm mõistab hukka Valgevene võimude järjekordse inimõiguste rikkumise aktsiooni, mille käigus sunniti Minskis maanduma Ryanairi lennukit, mis oli vahepeatusteta teel Ateenast Vilniusse, ning sellele järgnen…

GALERII | Tammsaare parki kogunesid Palestiina toetajad: seisame inimõiguste eest!

Tallinnas kogunesid täna pärastlõunal Tammsaare parki kümned inimesed, et näidata solidaarsust palestiinlaste vastu.

Pelosi kutsus Pekingi taliolümpiamängude diplomaatilisele boikotile

USA esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi kutsus teisipäeval Pekingi taliolümpiamängude diplomaatilisele boikotile seoses Hiina inimõigusrikkumistega.

Moskva võimud keelasid Sahharovi juubelit tähistava näituse korraldamise

Moskva linnavõimud keeldusid heakskiitmast Nõukogude Liidu inimõiguste aktivisti Andrei Sahharovi sajandat sünniaastapäeva tähistava näituse korraldamist.

RIIK KUPATAB PAGULASED KOJU TAGASI: inimõiguslaste hinnangul eeldab politsei, et varjupaigataotleja valetab

Mullu jättis politsei- ja piirivalveamet rahuldamata kaks kolmandikku Eestis esitatud varjupaigataotlustest. Pagulaste abistamisega tegelevate organisatsioonide hinnangul eeldab amet juba ette, et varjupaigataotlejad valetavad. 

Uuring: Lätis on LGBTI inimeste olukord üks kehvemaid Euroopas

Inimõiguste organisatsiooni ILGA 17. mail avaldatud uuringu kohaselt on Lätis LGBTI inimeste õigused ühed kehvemini kaitstud Euroopa Liidus. Aruande kohaselt on LGBTI inimeste olukord veel halvem ainult Poolas.

Seisukoht | Viirus jääb, inimõigused kaovad

Koroonavastane võitlus on oma vaktsineerimiste, maskistamiste ja keelamistega nutikas töövahend tänapäevase luksuse, inimõiguste, mahasurumiseks.

Kolmapäeval kell 16 vestlus: kuidas teha nii, et Eestis oleks kõigil hea olla?

Eesti Inimõiguste Keskus korraldab mitmekesisuse päeva raames kolmapäeval avaliku vestluse teemal "Kuidas teha nii, et ühiskonnas saaksid kõik olla nemad ise?" Kell 16 algavat vestlusringi saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Kertu Moppel: ma tegin ainult nalja!

Viimasel ajal olen kuulnud palju lauset, et tänapäeval ei tohi justkui enam millegi üle nalja teha. Et paljud teemad on selleks liiga tundlikud ja midagi ei tohi torkida. Aga enne kui hakata inimõigustele hingekella lööma võiks esmalt selgeks…