INIMÕIGUSTEST EESTIS

Valgevene protestikunst jõudis Loomelinnakusse

Telliskivi Loomelinnaku õuealal avanes Valgevene protestikunsti pop-up näitus. Eksponeeritud on Valgevene kunstnike illustratsioonid, mis on saanud tõuke riigis toimuvatest protestidest ja kohaliku rahva võitlusest inimõiguste eest.

Semenya kaebas kergejõustikuliidu inimõiguste kohtusse

Kahekordne olümpiavõitja Caster Semenya kaebas rahvusvahelise kergejõustikuliidu (WA) uued reeglid Euroopa inimõiguste kohtusse.

VIDEOD | Vägivaldne märulipolitsei vahistas Valgevenes üle 1100 protestija

Inimõiguslaste organisatsiooni Viasna teatel vahistati Valgevenes pühapäeval toimunud meeleavalduste järel vähemalt 1127 inimest, vahendab Euronews. Enamik arreteerimisi toimus teatavasti pealinn Minskis.

Valgevenes vahistati eilsetel meeleavaldustel üle tuhande inimese

Eilsetel protestiaktsioonidel Valgevenes vahistati üle tuhande inimese, teatas inimõigusteorganisatsioon Vjasna.

Valgevenes vahistati eilsetel meeleavaldustel üle 1100 inimese

Eilsetel protestiaktsioonidel Valgevenes vahistati üle 1100 inimese, teatas inimõigusteorganisatsioon Vjasna.

VIDEO | Valgevenes vahistati eilsetel meeleavaldustel üle 1100 inimese

Eilsetel protestiaktsioonidel Valgevenes vahistati üle 1100 inimese, teatas inimõigusteorganisatsioon Vjasna.

Amnesty International: Etioopia Tigray regiooni konfliktis on tapetud sadu tsiviilisikuid

Inimõigusteorganisatsiooni Amnesty International teatel on Etioopia põhjaosas asuvas Tigray regioonis kasvava konflikti käigus tapetud ilmselt sadu tsiviilisikuid.

Amnesty: Etioopias tapeti veresaunas sadu tsiviilelanikke

Inimõigusorganisatsioon Amnesty International teatas neljapäeval, et Etioopia Tigray regioonis hukkus tõenäoliselt sadu tsiviilelanikke veresaunas, milles tunnistajate sõnul on süüdi föderaalvalitsusega sõdiv kohalik võimupartei.

Kaljulaid: Biden väärtustab inimõigusi

President Kersti Kaljulaidi sõnul on USA järgmiseks presidendiks valitud Joe Biden poliitik, kes väärtustab inimõigusi.

Õiguskantsleri tähelepanekud: maskinõuet kiputakse kuritarvitama

Õiguskantslerini jõuab üha enam pöördumisi, kus inimesed tahavad teada, kas maskikandmise nõue on põhjendatud. Õiguskantsler mõistab normikehtestajate soovi koroonaviirust kontrolli all hoida, kuid manitseb seejuures inimõigustest mitte ül…

Kadi Viik | Ei, Jüri ja Helir-Valdor, Eestis ei ole inimõigustega kõik korras

Üks kõige kummalisemaid reaktsioone Mart Helme Deutsche Welle intervjuule oli koalitsioonipartnerite kiire ja enesekindel kinnitus, et Eestis on inimõigustega kõik korras. Seda andis kohe teada peaminister, kes ütles mitut erinevat moodi, et Ees…

KINDEL: F1 sarjas kihutatakse järgmisel aastal vastuolulises Saudi Araabias

Vormel 1 sari andis täna teada, et 2021. aasta kalendrisse lisandus etapp Saudi Araabias, kus on suuri probleeme inimõigustega.

Joonas Laksi vastuses Mihhail Kõlvartile: inimesed saage aru, isiklik auto ei ole inimõigus

Kui oma põhjamaadest naabrite pikaaegsest kogemusest õppides teame, millist tulemust soovime, siis miks me ei võiks jätta mõne rumaluse, mida nemad on pidanud võib-olla omal nahal järgi proovima, tegemata?

Inimõiguste kohus võttis arutada Navalnõi kaebuse

Üks idanaabri opositsiooniliidritest ja viimastel küsitlustel menukuselt riigi neljandaks poliitikuks tunnistatud Aleksei Navalnõi saatis Euroopa inimõiguste kohtule hagi Vene võimude vastu, kes on keeldunud avamast kriminaaluurimist seoses tema…

Inimõiguslaste sõnul on Valgevene meeleavaldustel kinni võetud 36 inimest

Valgevene jõustruktuurid on pühapäeval Minskis ja mujal korraldatud opositsiooni meeleavaldustel kinni võtnud 36 inimest, teatas inimõiguskeskus Vjasma.

Valgevene meeleavaldustel on kinni võetud üle 100 inimese

Valgevene jõustruktuurid on pühapäeval Minskis ja mujal korraldatud opositsiooni meeleavaldustel kinni võtnud üle 100 inimese, teatas inimõiguskeskus Vjasma.

Valgevene meeleavaldustel on kinni võetud 200 inimest

Valgevene jõustruktuurid on pühapäeval Minskis ja mujal korraldatud opositsiooni meeleavaldustel kinni võtnud 200 inimest, teatas inimõiguskeskus Vjasma.

Kadi Viik: ei, Jüri ja Helir-Valdor, Eestis pole inimõigustega kõik korras

Kadi Viik kirjutab probleemidest, mis on Eestis inimõigustega praegu aktuaalsed ja mille lahendamise eest vastutavad peamiselt just Keskerakond ja Isamaa, mida juhivad vastavalt Jüri Ratas ja Helir-Valdor Seeder.

Briti leiboristid peatasid Corbyni liikmesuse antisemitismi raporti järel

Briti opositsiooniline Tööpartei tunnistas neljapäeval, et neil on põhjust häbenemiseks, sest rikkusid endise liidri Jeremy Corbyni ametiajal erakonda antisemitismis süüdistavaid kaebusi menetledes võrdõiguslikkuse seadust, nagu leidis võrd…

Süürias hukkus Vene õhulöökides 78 Türgi toetatavat mässulist

Süüria režiimi liitlase Venemaa õhulöökides hukkus esmaspäeval riigi loodeosas 78 Türgi-toetatava mässuliste rühmituse võitlejat, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.