INIMÕIGUSTEST EESTIS

Riigikohtus kaotanud ärimees Henry Kallas lubab pöörduda Euroopa Inimõiguste Kohtusse

Riigikohtu hinnangul ei anna Soome Linnakohtu õigeks mõistev otsus Kallasele rahapesumenetlusest pääsemiseks õlekõrt.

AEF uudiskiri 25/2018

Kutsume kõiki osalema #kuidasmekestame kogukonnaaruteludel üle Eesti. Lisaks soovitame lugemist ja kuulamist, nagu ikka.

Hiina võimud õigustavad uiguuride vangilaagreid

Xinjiangi piirkonnas Hiinas on mõnedel andmetel vangilaagritesse asumisele sunnitud enam kui miljon inimest, peamiselt uiguuri vähemusrahvusest. Hiinlaste sõnul on tegemist ümberkasvatusasutustega, kus toimub tore seltsielu ja antakse hästi sü…

AEF minutid 17. oktoobril

Teemaks kogukondlikud #kuidasmekestame arutelud, mis toimuvad üle Eesti kuni novembri lõpuni. Räägivad eestvedaja Maris Jõgeva ja Andrus Saliste Muraste kogukonnast. Rohkem infot kestame.rahvaalgatus.ee

Ginter: telefoniandmete massiline kogumine on inimõigustega vastuolus

Telefoniandmete massiline kogumine ja tõendina kasutamine pisikuritegude ja tsiviilvaidluste lahendamiseks on vastuolus Euroopa Kohtu lahendi ja inimõigustega, leiab vandeadvokaat Carri Ginter. Justiitsminister Urmas Reinsalu möönab, et elektroon…

Vene inimõiguslane väidab, et ta röövisid ja peksid Inguššias läbi end julgeolekuteenistuse töötajateks nimetanud mehed

Inimõigusteorganisatsiooni Amnesty International uurija Oleg Kozlovski teatas täna, et Põhja-Kaukaasias rahumeelseid meeleavaldusi jälgides röövisid ta mehed, kes väitsid, et on Venemaa julgeolekuteenistusest, ja peksid ta julmalt läbi.

Džihadistid ei lahkunud tähtajaks Süürias Idlibi puhvertsoonist

Tähtaeg džihadistide lahkumiseks Süüria Idlibi provintsi kavandatud puhvertsoonist möödus ilma, et islamivõitlejad oleksid sealt taandunud, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

AEF uudiskiri 24/2018

Toome teieni XXII Avatud Ühiskonna Foorumi järelkaja: videosalvestuse, artiklid, raadio- ja telelood

Euroopa inimõiguskohus lükkas CIA asjas Leedu apellatsiooni tagasi

Euroopa inimõiguste kohus (ECHR) lükkas teisipäeval tagasi Leedu valitsuse taotluse vaadata üle kohtu hinnang, et Balti riik võõrustas rohkem kui aastakümne eest oma territooriumil USA Luure Keskagentuuri (CIA) salavanglat.

Mees läks riigi vastu Inimõiguste Kohtusse: politseinikud hoidsid mind niisama kinni

Maksuameti ja politsei töötajad hoidsid jurist Janno Saart seitse tundi kinni. Saar ei olnud kahtlustatav ega süüdistatav. Nüüd hakkab Saare juhtumit arutama Euroopa Inimõiguste Kohus.

Julia Laffranque: peame vaatama, et me ise oma sõnavabadust ja demokraatiat ära ei rikuks

"Plekktrummi" saatekülaliseks oli Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque, kellega arutleti inimõiguste ja nende kaitse teemadel.

Julia Laffranque'i sõnul seab anonüümne veebisolvamine õigusriigi ohtu

Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque avaldas "Plekktrummi" saates arvamust, et anonüümsete veebikommentaatorite õelad kirjutised seavad ohtu demokraatia ja õigusriigi.

"Plekktrummis" tuleb juttu inimõigustest

"Plekktrummi" külaline on Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque.

"Plekktrummi" saabub Julia Laffranque

"Plekktrummi" külaline on Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque.

AEF minutid 3. oktoobril 2018

Müravaba sisuga veebiajakirjal Edasi.org on nüüd ka venekeelne sõsarväljaanne. Saatekülaliseks ongi Rus.Edasi.org peatoimetaja Ivan Lavrentjev, kes räägib väljaande sisust ja näost.

Karlo Funk inimõiguste kuust: ühiskonna probleemide teema on dokumentaalfilmide mõte

Oktoober on ETV2-s inimõiguste kuu ja sel puhul on igal teisipäeval ekraanil dokumentaalfilm, mis sellele teemale keskendub. Seekordset valikut tutvustas "Terevisioonis" ERR-i hanketoimetuse ostja Karlo Funk.

Avatud Ühiskonna Foorum uurib majanduse mõju ühiskondlike pingete ja populismi tõusule Euroopas

Täna toimub Tallinnas XXII Avatud Ühiskonna Foorum, mis uurib Euroopa võlakriisi mõjusid erinevates riikides tekkinud sotsiaalsetele pingetele ja populismi tõusule.

Värskes raportis soovitatakse Eestil pöörata rohkem tähelepanu eakate diskrimineerimisele

Euroopa Nõukogu inimõiguste volinik Dunja Mijatović külastas juunis Eestit ja koostas selle põhjal raporti. Voliniku hinnangul peaks Eesti tegema rohkem selleks, et vähendada naistevastast vägivalda, soolist palgalõhet ja vanemaealiste diskri…

Inimõiguste raport Eestile: teie eakatel pole alati inimõigused tagatud

Selleks, et ehitada sidusat ühiskonda, peavad Eesti ametkonnad senisest enam tegelema naistevastase vägivalla ärahoidmisega, vähendama soolist palgalõhet ja kaitsma eakate õigusi – need on kesksed ettepanekud Eesti ametkondadele Euroopa Nõuk…

Avatud Eesti Fondi uudiskiri 23/2018

Meie aasta üks tippsündmusi - Avatud Ühiskonna Foorum - on kohe ukse ees! Ootame teid 2. oktoobril kell 13-17 Nordic Hotel Forumis. Aga enne: www.oef.org.ee/register