INIMÕIGUSTEST EESTIS

Süüria režiimiväed tungisid ägedate lahingutega Khan Sheikhuni linna

Süüria režiimiväed tungisid pühapäeval džihadistide ja nende mässulistest liitlastega ägedaid lahinguid pidades Idlibi provintsi võtmetähtsusega linna, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

FSB otsis läbi venelasi Euroopa inimõiguskohtus esindava ühenduse ruumid

Vene Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) töötajad otsisid kolmapäeval Moskvas läbi organisatsiooni ruumid, mis tegeleb Vene kodanike huvide esindamisega Euroopa Inimõiguste Kohtus.

AUTOGA ÜMBER LÕÕMAVA KRAATRI: Türkmenistani diktaator avaldas kuulujuttudega võitlemiseks jabura video

Türkmenistani riigipea Gurbanguly Berdimuhammedow ei paista küll silma erilise inimõiguste ja -vabaduste austajana, küll aga on talle omane nii mõnelegi teise isevalitseja stiil luua endast ülistava sisuga promomaterjali. Kui levima hakkasid ku…

Karl Kivil. Majanduskasv on tähtsam kui inimõigused

Bruno Maçãesi "Euraasia koidik" on aktuaalne raamat ajal, kus üha ilmsem on, et Ameerika domineeritud maailmakorraldus on lõppemas ja mitmekülgsem ning tõenäoliselt kaootilisem tulevik maailma ees ootamas.

Politsei otsis läbi Navalnõi fondi kontorid

Vene politsei otsis läbi kolme Aleksei Navalnõi korruptsioonivastase fondi liikme kontorid, teatas Vene inimõiguste rühmitus. Läbiotsimine põhjuseks oli Venemaa uurimiskomitee algatatud rahapesujuurdlus Navalnõi fondi suhtes.

Venemaa rahapesuga võitlev Browder on võtnud luubi alla Küprose

USA-s sündinud Briti investor ja inimõiguslane Bill Browder, kes on aastaid tegelenud Venemaa võimuringkondade korruptsiooni paljastamisega, on viimasel ajal võtnud luubi alla Venemaa seostega rahapesu Küprosel.

Julia Laffranque | Piinamine ja ebainimlik kohtlemine

Üks on kindel – inimväärikusega ei sobi kokku piinamine ja ebainimlik kohtlemine. Piinamise ja ebainimliku kohtlemise keeld on absoluutne. Kui Euroopa inimõiguste kohus leiab, et vastav tegevus või tegevusetus läheb piinamise ja ebainimliku v…

Kaja Kallas: President Rüütel, kas te kiidate tõesti EKRE juhtide tegevuse heaks?

President Arnold Rüütlil oli suur roll selles, et Eesti Euroopa Liiduga liitus. Tol ajal tegutsesid riigi esindajad ühtselt ja kindla eesmärgiga. Kui lugeda president Rüütli Euroopa-teemalisi kõnesid, siis saab sealt välja lugeda nii selget t…

Peterburis tapeti seksuaalvähemuste õiguste eest võidelnud Jelena Grigorjeva

Pühapäeva hilisõhtul ründas tundmatu isik Peterburis Vene inimõiguslast Jelena Grigorjevat (pildil) ning tappis ta, vahendab portaal Fontanka.

Peterburis tapeti tuntud LGBT-aktivist ja inimõiguslane

Venemaal Peterburis tapeti nädalavahetusel tuntud LGBT-aktivist ja inimõiguslane Jelena Grigorjeva. Politsei on juhtumiga seoses pidanud kinni ühe isiku.

Solmani plaan nimede andmisele piiranguid seada sai mitmelt liidult kriitikat

Siseministeerium on saanud kooskõlastusringile saadetud nimeseaduse eelnõu kohta kriitilist tagasisidet, näiteks leiab inimõiguste keskus, et seaduses esitatakse ebaadekvaatseid väiteid ja põhjendamata piiranguid, lastekaitse liidu hinnangul on…

Laffranque tahab saada Euroopa ombudsmaniks

Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque soovib kandideerida Euroopa ombudsmaniks.

Maria Juur: see neetult mürgine maasikas

Puhas toit pole mingi naljaasi, vaid inimõigus.

Filipiinid nimetavad Islandi abordiseadusi sündimata laste inimõiguste rikkumiseks

Filipiinide senati eesistuja Vincente "Tito" Sotto süüdistas Islandit inimõiguste rikkumises seoses viimase aborti lubavate seadustega.

Ukraina parlamendi läbinud seaduse kohaselt hakatakse pedofiile sunniviisiliselt kastreerima

Ukraina parlament kiitis heaks seaduse, mille kohaselt hakatakse pedofiile sunniviisiliselt keemiliselt kastreerima ning luuakse avalik register, kuhu kantakse kõikide alaealiste vastu vastu seksuaalvägivalda kasutanute inimeste nimed. Nii radikaal…

Eesti koos veel 21 riigiga kutsus Hiinat lõpetama uiguuride tagakiusamist

Eesti ja veel 21 peamiselt lääneriigi esindajad tegid ÜRO Inimõiguste nõukogus pöördumise Hiinale, milles kutsusid lõpetama uiguuride vangistamine Xinjiangi provintsis, kus see islamiusku rahvas elab.

Linnar Priimägi: öelda „demokraatia“ või isegi „lääne demokraatia“ on sama hea kui öelda lihtsalt „kümme“

Sõber Remsu kirjutas kolumnis "Kas kollektivistid alistavad individualismi?" (EPL 3.7): "Küsime: mis on ühist Vladimir Leninil, Adolf Hitleril, Jossif Stalinil, Mao Zedongil, Vladimir Putinil, ajatolla Ali Khameneil, Mart Helmel ja Varro Vooglaiul…

Õigusteadlane pole Martin Helmega nõus: inimõiguste kohus on Eestile vajalik

„Euroopa inimõiguste kohtu jurisdiktsiooni tunnustamine ei tähenda seda, et riik arvaks, et ta ei saa ise inimõiguste kaitsmisega hakkama ning seda jurisdiktsiooni tunnustavad ilma probleemi tõstatamata kõik stabiilsed Euroopa demokraatiad,“…

ÜRO: Venezuela võimud on tapnud pooleteise aastaga umbes 7000 inimest

ÜRO inimõiguste ülemvolinik kurtis reedel õigusriigi põhimõtete murenemise üle Venezuelas, kus võimud ründavad poliitilisi vastaseid ja aktiviste, põlgamata ära ka piinamist ja tapmist.

Aeg: Euroopa Inimõiguste Kohus on enesestmõistetav ja vajalik

Justiitsminister Raivo Aeg ütles ERR-ile, et Euroopa Inimõiguste Kohus on Eesti kodanike jaoks kindlasti vajalik ning et rahandusminister Martin Helme vastupidine väide tuleb tema jaoks täieliku üllatusena.