KUTSU NÄITUS KÜLLA!

 

Head alanud kooliaastat!

Oleme juba mitmeid aastaid pakkunud koolidele tasuta võimalust näidata kooliruumides erinevaid inimõiguste teemalisi näitusi. Ekspositsioonid annavad ülevaate aktuaalsetest ühiskondlikest teemadest ja olulistest isikutest ning on suurepäraseks võimaluseks tõsta kooliõpilaste teadlikkust ja muuta ajaloo ja ühiskonnaõpetuse tunnid interaktiivsemaks.

Tellitavad väljapanekud on eestikeelsed ja neid on kolm: „Inimõigustest nõukogude ühiskonnas“, „Anne Frank“ ning „Eesti rändeajastul“.

Näitused koosnevad 20-40st lihtsasti paigaldatavast püstbännerist. Näituse graafiku paneme kokku vastavalt tellijate soovidele, kuid sujuvama transpordi korraldamiseks proovime graafiku seada nii, et näitus liiguks võimalusel piirkonniti. Ühes koolis oleks optimaalne hoida näitust üleval 3 nädalat. Bännerite rent on tasuta, aga nende transpordi ja paigaldamise eest peab hoolitsema tellija ise. Igalt koolilt ootame kohe pärast näituse paigaldamist 5-6 pilti e-posti teel, mida soovime kasutada meie kodulehe fotogaleriis.

Kui soovite projekti kohta lisainfot või olete huvitatud näituse tellimisest kooli, kirjutage palun meiliaadressile: naitused@eihr.ee või info@eihr.ee 
Seejärel soovime juba koolidelt infot, kas ja mis teemalisest ning milliseks perioodiks on nad rändnäitustest huvitatud.

 

Lisaks on olemas ka näituste  digiversioonid:  „Krimmitatarlased. Krimmi põlisrahvas“ ,  Inimõiguste kujunemislugu ja Inimõiguste ülddeklaratsioon

Krimmitatarlased – Krimmi põlisrahvas“ räägib krimmitatarlaste loo alates nende juurtest 14. sajandil kuni tänapäevani välja, ajani, mil nad visalt võitlevad oma inimõiguste eest ja astuvad vägivallata vastu oma kodumaa õigusvastasele okupatsioonile Venemaa Föderatsiooni poolt.

Veebinäitus „Inimõiguste kujunemislugu” näitab inimõiguste idee sajanditepikkust arengut. Inimõiguste juured ulatuvad vanimate tsivilisatsioonide tõekspidamisteni inimese väärikuse ja üksteise austamise kohta. Nii nagu ühiskonna koosolemine ei ole võimalik ilma ühiste reegliteta, nii on ka inimõigused sõnastatud normina. Näitus selgitab, kuidas jõuti mõtteni, et vastastikune austus peaks olema sätestatud ka seaduses ja rahvusvahelistes lepingutes.

Inimõiguste ülddeklaratsioon – ühiskonna jaoks on oluline, et üleüldisi inimõigusi väärtustataks ka tulevikus. Seetõttu on inimõiguste alane haridus üldhariduskoolides väga tähtis. Tallinna Kalamaja Põhikooli ja Kuuste Kooli õpilased osalesid Inimõiguste Instituudi projektis, kus nad lugesid videosse 30 Inimõiguste ülddeklaratsiooni artiklit, nii nagu noored inimesed neid mõistavad.

Samuti leiate lehekt erinevaid info- ja õppematerjale inimõiguste teema käsitlemiseks koolides, näiteks “Vastuoluliste teemade käsitlemine koolis”, noortele mõeldud inimõigushariduse käsiraamat “Kompass”, käsiraamatu inimõiguste õpetajale ja huvilisele “Inimese õigus”,  “Kuidas rääkida holokaustist” ja palju muud.